Savings protection, close up of female hands covering stack of gZaczynając funkcjonowanie w internecie trzeba oczywiście ustalić co się tak na prawdę chce tam robić.

Czy internet ma służyć do prowadzenia prywatnego bloga np. dotyczącego dzieci czy podróży, czy też ma być to blog już przeznaczony pod generowanie przychodów np. z udostępniania miejsc pod reklamę. Dalej czy sprzedaż na popularnych portalach internetowych ograniczać się będzie do wyprzedaży kiedyś już kupionych a dziś zbędnych przedmiotów, czy też chodzić raczej będzie o typowy handel internetowy a zatem sprzedaż przedmiotów nabytych w celu sprzedaży.

Niezależnie od tego pojawić się może temat kas fiskalnych, kosztów transportu towarów, kosztów odstąpienia od umowy przez konsumentów. Dalej czy opłaca się być podatnikiem VAT i czy np. serwis internetowy to wartość niematerialna i prawna.

Nie wystarczy zatem tylko podjęcie decyzji o „znalezieniu się” w internecie, ale dla bezpieczeństwa prawnego własnego oraz współpracowników trzeba podjąć jeszcze szereg dalszych decyzji. Po prostu należy zaplanować także z punktu widzenia podatkowego całą swoją aktywność w wirtualnej rzeczywistości.

Kwestie te rozwijać będziemy w następnych wpisach. Zapraszamy do lektury.

Kilka słów na początek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.